Classic Yoga

Classic yoga vychází z uceleného systému Hatha yogy. Hatha yoga je specifický systém  jehož hlavní součástí jsou ásany (pozice těla), pránájáma (ovládání dechu) a koncentrace/meditace (zklidnění mysli).

Název této jógy vznikl spojením slabik ha, což představuje sluneční energii, mužnost, sílu, energii, den a tha, což je měsíční energie, ženská, plovoucí, klidná, emocionální. Název tedy definuje základní myšlenku hatha jógy – vyrovnání dvou základních energií. Yin/Yang, Ida/Pingala, emoce/racionalita... Hatha jóga se soustředí na ovládnutí těla, jeho pročištění a udržení ve zdravém, dokonalém stavu. Jedná se o očistu celého organismu jako duševní, tak fyzickou. 

Je vhodná pro úplné začátečníky, i pro ty z Vás, kteří chtějí vejít hlouběji do tajů jógy a nepoznat jen ásany, ale i v nich vydržet pomocí dechu, soustředění, nehybnosti. Zcela nechat ásanu promluvit, kde dýchá, kde ji cítíte, kde můžete dát pozornost a kde naopak ji opustit. Najít klid, trpělivost, bytí uvnitř. 

Lekce zahrunuje dechové techniky - pranayamu, Surya namaskar, ásany a nacítění po nich, koncentrační techniky před relaxací, relaxaci a zklidnění. 

 

Vytvořilo FEO