FAQ

Proč se cvičí zrovna v teple?

Díky vyšší teplotě prohřejete svaly, šlachy a klouby mnohem rychleji, tím je tělo pružnější a méně náchylné ke zranění. Tím, že se potíte, dochází k uvolňování škodlivých látek z těla, póry se otevírají a dochází ke zlepšení pleti. Pročistíte si lymfatický systém, stimulujete funkci endokrinních žláz a zlepšíte si krevní oběh. Navíc se díky stabilizaci hormonální hladiny sníží i chuť k jídlu. Pokud se rozhodujete mezi aerobikem a HOT yogou, pak vězte, že při aerobiku spálíte cca 350– 550 Kcal. Pokud budete cvičit jógu v teple, úbytek bude až 3× vyšší. V neposlední řadě uvolníte mysl, protože se budete soustředit celých 90 min. na ásany, cvičení, své tělo a tedy hlavně na sebe.

Je možné při cvičení HOT YOGY zhubnout?

Ano, je to možné. Při 90minutové lekci spálíte až 1200 kcal, což je 3× více než při klasické hodině aerobiku a díky stabilizování hormonální hladiny pocítíte menší chuť k jídlu. Samozřejmě záleží na mnoha faktorech. Někdo hubne rychleji, někomu se zpevní celkově postava, někdo pocítí úbytek tělesné váhy, potažmo tuku, až za delší dobu. Vše závisí na Vaší kondicí, somatotypu, genetických předpokladech a zdravotním stavu.

Co když je mi špatně od žaludku, motá se mi hlava během lekce?

Nejčastější příčinou může být dehydratace. Během celého dne hodně pijte – vodu – minimálně 2 litry. Vynechte kávu, čaj nebo alkohol. Doporučujeme i ovocné nebo zeleninové šťávy, vodu s obsahem magnesia a elektrolytů. Během lekce je dobré tolik nepít a až po lekci se znovu zavodnit, aby se Vaše tělo rehydratovalo. Další příčinou může být přejezení před lekcí. Jezte nejpozději 2–3 hodiny před začátkem lekce a lehké jídlo, které nebude zatěžovat Váš trávicí systém. Potom to můžou být toxiny, které odcházejí spolu s Vaším potem a tím způsobují nepříjemné pocity do doby než úplně odejdou z těla.

Jak často mám chodit na lekce?

Doporučujeme poté co lekci vyzkoušíte poprvé, příjit co nejdříve na druhou lekci. Velmi často se stává, že jste z první lekce rozčarovaní a nejste si jistí, že zrovna toto cvičení je pro Vás vhodné. Dejte tomu ještě alespoň jednu šanci a sami uvidíte rozdíl. Cvičit HOT Yogu byste pak měli 2–3× týdně, abyste na sobě pocítili všechny pozitivní účinky.

Je to pro mě vhodné cvičení?

Cítíte se vystresovaní, trpíte bolestmi hlavy nebo migrénami, máte vysokou hladinu cholesterolu nebo trpíte bolestmi zad? Chcete si zlepšit svou postavu, zhubnout, cítit se svěže a krásně? Trpíte nespavostí, únavou nebo vyčerpáním? ANO? Přijďte!

Je možné cvičit Hot Yogu při kojení?

Ano, pokud kojíte a budete chtít cvičit Hot Yogu, nehrozí Vám žádná ztráta mléka ani jakákoliv jeho toxikace. Pijte hodně vody a pozice na břiše (šavasanu) můžete nahradit lehem na břiše s rukama pod čelem nebo na zádech. U pozici kobylky (šalabhasany) můžete provádět variantu úplné kobylky (purna šalabhasany). Pokud nevíte, jak má správně vypadat, zeptejte se lektora a on Vám ji ukáže.

Vytvořilo FEO