Začátečník

Každé „poprvé“ je krok do neznáma a tak se nebojte vykročit. Lekce je tvořena nejjednoduššími polohami hatha yogy, popř. si tu jednodušší variantu můžete sami zvolit.

Rezervovat lekci si můžete bez předchozí registrace nebo koupě permanentky. V rozvrhu si jen vyberte lekci, kterou chcete navštívit a vyplňte rezervační formulář. Pokud rezervaci provedete a následně Vám časově nebo z jiných důvodů nevyjde přijít, VČAS se odhlaste odpovědí na potvrzení, které Vám zašleme.

Dostanete od nás jako začátečník kartu 1+1 a k tomu podložku na obě lekce zdarma. Tento zvýhodněný vstup je potřeba využít do 10ti-dnů. Platnost této výhodné karty neprodlužujeme. Ceník lekcí zde 

Respektujte své tělo a připravte se, že se budete opravdu hodně potit, protože v sále bude po celou lekci kolem 40 stupňů.

Přijďte alespoň 15-20 min.před začátkem lekce. Vaším prvním úkolem bude zvyknout si na teplotu a plně dýchat. Je důležité, abyste během hodiny neodcházeli ze sálu a Vaše tělo přijalo tuto novou výzvu. Více si přečtěte o Etiketě. 

Kdykoliv odpočívejte, posaďte se, lehněte si, vnímejte své tělo a prodýchávejte. Na další lekci sami uvidíte Váš pokrok, byť by to byl jen kratší odpočinek. Zkuste na příští lekci přijít co nejdříve, ať předejdete bolesti svalů.

Pijte před i po lekci dostatek tekutin.

Pokud máte jakékoliv dotazy, možná Vám je zodpovíme na našich stránkách s nejčastějšími dotazy 

Co na sebe a s čím přijít?

Dámy, přijďte buď v legínách nebo sportovních krátkých kalhotách a tílku nebo topu, které jsou z elastického materiálu. Páni buď v plavkách nebo sportovních krátkých kalhotách. Sportovní kalhoty se síťovinou nechte doma.

Do sálu se vchází bez bot naboso.

Podložku, pití a dva ručníky(jeden velký na podložku a druhý do sprchy) si nezapomeňte doma. Pokud nevlastníte podložku, nebo zapomenete ručník, rádi Vám je zapůjčíme.

Co a jak jíst a pít?

Jídlo a pití PŘED lekcí:

Ranní lekce: Vypijte ráno minimálně 1l vody nebo ovocné šťávy. Vezměte si ovoce, cereálie, cereální pečivo nebo müsli tyčinku, ať máte energii. Pokud vstáváte dříve, např. 3 hod. před začátkem lekce, najezte se jako obvykle a k tomu vypijte více vody, popř. zeleného čaje. S sebou si můžete vzít potom do sálu vodu ředěnou džusem. Cvičit hot yogu nalačno je velmi obtížné. Může dojít k hypoglykemii a tím k motání hlavy, černem před očima a celkové slabostí. Proto doporučujeme si něco malého před lekcí dopřát.

Odpolední lekce: Po celý den jezte bezmasá jídla, ať nezatížíte trávicí systém a sacharidová jídla s doplněnými vitamíny a minerály. Rýže, brambory, těstoviny, obiloviny, luštěniny, cereálie, ovoce, zeleninu, ovocné a zeleninové šťávy, semínka, sušené plody aj. Pijte hlavně vodu, minimálně 2 litry a čerstvé ovocné a zeleninové džusy nebo jiné doplňky, které obsahují minerály a elektrolyty. Protože právě ty ztrácíme spolu s potem při lekci nejvíce, což bývá hlavním důvodem proč Vám může být v průběhu jógy nevolno.

Počas lekce je naopak doporučeno pít co nejméně. Při stlačovacíh pozicích totiž dochází ke stlačování vnitřních orgánů a to i žaludku. Po lekci opět tekutiny doplnit, rehydratovat tělo.

 

Jídlo a pití PO lekci:

Ranní lekce: Je dobré po celý den nezatěžovat trávicí systém ničím těžkým. Jezte lehká a stravitelná jídla. Doplňte tekutiny více než obvykle a užívejte si vnitřního klidu.

Odpolední (večerní) lekce: Doplňte tekutiny a nezůstaňte hladoví. Protože tělo je chytré a mohlo by se příště na podobnou situaci připravit tím, že uloží odpolední (polední) stravu do tuků. Takže doporučujeme spíše sacharidy, ovoce a zeleninu, ovocné šťávy, semínka a luštěniny…

Vytvořilo FEO