Gravid Yoga

Systém jógy pro těhotné je vhodný pro každou ženu, která právě zjistila, že je těhotná. Cvičit může každá žena od prvních dnů po početí až do samotného porodu. Cvičení má svůj blahodárný účinek i v době šestinedělí.

Jóga dodává maminkám sílu i odpočinek zároveň. Pomáhá udržovat ženám kondici i v tomto období, potlačuje rozvoj celulitidy, křečových žil, hemeroidů, problémů s močovým ústrojím a odstraňuje bolesti zad. Svůj vliv má i na psychiku, kdy dodává ženám sebevědomí, vnitřní sílu a úspěšně potlačuje deprese.

Jednotlivé pozice jsou nenáročné a uzpůsobené fyziologickým podmínkám těhotenství. I přesto je však nutné, aby žena dokonale znala svůj aktuální zdravotní stav a nevystavovala tak sebe i očekávané dítě rizikům, ač je jóga pro těhotné sama nepředstavuje. Cílem cvičení je jednak uvolnit a protáhnout celé tělo, ale současně rozjasnit mysl. Při cvičení není důležité soustředit se na výkon, ale především na odpočinek a svůj dech.

Každá lekce bude individuální a bude se odvíjet od aktuálního psychického i fyzického rozpoložení ženy. Stejně jako jsme v životě jednou dole, podruhé nahoře i období těhotenství s sebou nese neustálé změny, proto je vhodné svému tělu naslouchat v každý okamžik a řídit se svými pocity. Jedině tak budeme sami se sebou spokojeni.

Vytvořilo FEO