Lenka se k józe dostala v roce 2007, kdy ji začala používat jako kompenzační cvičení k běhu, aerobiku a kick boxu. V krátké době zjistila její efektivitu a velmi si ji oblíbila. Jako samouk si zpočátku osvojila některé špatné stereotypy a zůstávala jen u fyzické stránky jógy. Postupem času si začala všímat i jejích účinků na psychiku a začala zvažovat absolvování instruktorského kurzu, ale ještě si nepřipadala připravená.

Po sérii více a méně závažných zdravotních problémů se uchýlila i k józe jako k léčivému prostředku. Tady se dostala k ještě hlubší stránce jógy, která jí pomohla. Díky změně životního stylu a hlavně přístupu, se jí zdraví vrátilo. Díky vedeným lekcím si začala uvědomovat špatně naučené pohyby a korigovat je. I díky tomu klade důraz na správné a vědomé provádění pozic.

Díky prodělaným fyzickým i psychickým problémům začala Lenka prohlubovat svůj dřívější zájem o alternativní cesty léčení, ať už formou bylinek, ajurvédy nebo TČM. Postupně se dostala až k terapii, která léčí energetické bloky v těle pomocí kineziologické metody One Brain, kde je již FACILITATOR TERAPIE KINEZIOLOGIE ONE BRAIN (1-13 + 2 doplňkové kurzy)

Lenka má ráda Ashtangu yogu, Hatha yogu, Hot yogu i Yin yogu. Protože má ráda fyzickou i duchovní stránku jógy, naleznete na jejích lekcích jak důkladné protažení, tak statické i dynamické posílení těla s maximálním respektem vůči jeho momentálním možnostem.

„Budu se vás snažit provést lekcí tak, abyste si uvědomili to, co se ve vašem těle během cvičení děje“.


Licence, specializace a workshopy:

  • Instruktor jógy, akreditovaný kurz MŠMT; Yoga Brno Academy
  • RYT 200, mezinárodní certifikát Hatha Yoga (200hod); YBA 
  • Jógová anatomie s Richem Loganem - kyčle, workshop; Yoga Brno Academy
  • Hormonální terapie dle Dinah Rodrigués, víkendový seminář; Šárka Simonidesová
  • Instruktor Aerobiku, akreditovaný kurz MŠMT; FBGA 
  • Kineziologie OneBrain, FACILITATOR TERAPIE KINEZIOLOGIE ONE BRAIN 1-13 + 2 doplňkové kurzy)
  • Kineziologie OneBrain, doplňkový kurz: Barometr těla, Weight Wait
  • Ashtanga Vinyasa Yoga 100h, Jaro Pávek

Vytvořilo FEO