Ashtanga vinyasa yoga

Kurz, který Vás obohatí o hlubší znalosti Ashtanga Vinyasa Yogy - 1 série. Zěměřený bude na Surya namaskar, filozofie yogy, dech ujjaji, drišti, bandhy,  pozice ve stoji a na podložce.  Účastníci obdrží certifikát o absolvování školení

Ashtanga Vinyasa yoga je systém plynulých pozic (ásan), které cvičíme v určitém pořadí. To nás může dovést k našemu naplnění, plnému potenciálu na všech úrovních vědomí. Důležitou součástí je správné dýchání (hluboké dýchání Ujjayi), pozice (ásany), energetické zámky (bandhy) a směr našeho pohledu (dristi).
Ashtanga jóga má svůj původ ve starověkém textu, který Krishnamacharya získal od svého guru Sri Ramamohana Brahmachariho. Tento velký mudrc a jogín odcestoval v roce 1916 studovat jógu do Himálaje. Zde se setkal se svým budoucím guru Sri Ramamohanem Brahmacharim a strávil s ním sedm a půl roku života. V této době studoval systém jógy Ashtangy. V roce 1933 poprvé učil v Mysore, v Indii, a později v Madrasu, kde učil i studenty ze západu.
Systém Ashtanga jógy obsahuje celkem šest sérií. První série (Yoga Chikitsa) detoxikuje, vyrovnává a posiluje fyzické tělo. Druhá série (Nadi Shodhana) čistí nervový systém prostřednictvím otevření a uvolnění energetických drah. Třetí série A, B, C, a D (Sthira Bhaga - což doslova znamená sílu a milost), dále zkoumá flexibilitu, sílu a klid adepta jógy a při praktikování vyžaduje vyšší úroveň pokory a oddanosti. Na začátku lekce se zpívá úvodní mantra a na konci lekce závěrečná. 


Obsah semináře:


- historie a pravidla ashtanga yogy
- úvodní a závěrečná mantra
- principy vedených lekcí a mysore lekcí
- vysvětlení všech pozic 1. série
- základní dopomoc v pozicích
- pozice z anatomického hlediska
- dechové techniky


Termíny:

Seminář se skládá ze dvou sobotních setkání:

SOBOTA 20.1.2018 OD 10:30 - 13:30, PŘESTÁVKA, 14:00 - 19:00

SOBOTA 27.1.2018 OD 10:30 - 13:30, PŘESTÁVKA, 14:00 - 19:00

STUDIO  Zábrdovická 2, BRNO 

Lektor: 

Nikol Pfeiferová

Licence, specializace a worshopy:
- 2013 Instruktor Body and Mind
- 2013 Certificate Yoga Vidya Gurukul - Yoga Parichaya Course
- 2013 Certificate Yoga Vidya Gurukul - Yoga Educatioon
- 2013 Certificate Yoga Vidya Gurukul - Yoga Pravesh Course
- studentka Petriho Räisänena 
- 2014 - 2016 semináře s Petriho Räisänena, Laruga Glazer, Bobbi Misiti, Jaro Pávek

Po ukončení kurzu získá účastník osvědčení o absolvování odborného semináře. Pro účast na tomto kurzu je nutná znalost první série Ashtanga Vinyasa yogy. 
 

Cena: 2 400,-
 

Po úhradě částky bude Vaše přihláška platná. Nutné uhradit do 30.12.2017 poté Vaše registrace propadá a nabízí se náhradníkům.
Seminář není možné hradit zaměstaneckými benefity (poukázkami). V případě, že chcete seminář uhradit hotově ve studiu, vyplňte do poznámky při rezervaci "platba hotově" a přineste objednávku s sebou.

 

Storno podmínky: 


Po úhradě částky je tato částka vratná pouze po individuálním posouzení vedením společnosti Yoga Brno (Fitness studia s.r.o.). Po 30.12.2017 je částka nevratná a je možné za sebe poslat náhradníka. Tuto skutečnost je nutné ohlásit studiu na e-mail: na eva@yogabrno.cz

Přihláška na Ashtanga vinyasa yoga

Souhrn přihlášky
  • Název: Ashtanga vinyasa yoga
  • Datum: 20.01.2018
  • Cena: 2400 Kč

Vytvořilo FEO