STUDIA NA ZÁBRDOVICKÉ A DOBRÁKU OTEVÍRÁME 24.5.2021, STUDIO NA LIDICKÉ 31.5.2021! Více informací zde.

YIN YOGA "prostředek ke zklidnění těla i mysli"

 

Tento workshop je určen všem, kteří chtějí prohloubit své znalosti a praxi Yin Yogy dostat více pod kůži.  

Yin Yoga vychází z filosofie taoismu, kde je ústřední myšlenkou existence dvou polarit "yin a yang", tj. dvou protichůdných a současně doplňujících se principů, jež vytváří dynamiku a jsou zdrojem veškeré energie.

"Yangová" rovina nás samých je aktivní, emoční povahy, expandující vzhůru a ven. Je to část zaměřená na úsilí, více mužská. Je spojena se změnou, pohybem a potřebou věci ovládat a měnit tak, aby odpovídaly našim představám.

"Yinová" část je spíše pasivní, orientovaná blíže k jádru věci, k zemi, více ženská a přijímající věci takové, jaké jsou. Yinová stránka zahrnuje soucit a jemnost. Yin jógová praxe nás učí věci pozorovat bez hodnocení, přijímat je a nechat je dál plynout. Taková praxe je hloubavá, dává prostor pro sebereflexi a nese se v klidném až meditativním tónu. „Správnost“ pozice vychází z jejího vnitřního prožitku a ten je odlišný v určitý den, čas, pro konkrétní tělo. Pro yinovou jógovou praxi je typická delší výdrž, kdy se pozicí stáváme my sami. Při setrvání v pozicích se nesnažíme nic měnit, přijímáme sami sebe takové, jací v danou chvíli jsme, začínáme vnímat své yinové kvality a to nás přivádí k prožití přítomného okamžiku. Na fyzické a energetické úrovni pracujeme v hloubce svého těla s pojivovými tkáněmi a s meridiány jednotlivých orgánů, a odstraňujeme tak stagnace prány (dle TČM a Yin Yogy energie Qi). Jógové pozice napomáhají plynutí energie v těle, harmonizují fyzické a psychické zdraví a udržují naši mysl čistou.

Obsah kurzu

Uvedení do principů Yin Yogy
Yin a Yang, Qi (čchi)
Taoistický systém meridiánů
Tantrický systém čaker
Jednotlivé pozice Yin Yogy a jejich modifikace
Praxe bdělé pozornosti
Základní dopomoc v pozicích
Yin Yoga a anatomie (pojivová tkáň, tenze vs. komprese, anatomie jinových ásan, cílové oblasti jinových pozic)

Kurz je věnován nejen instruktorům, ale i těm, kteří chtějí poznat yinovou praxi i teorii.

 

Termín:

SOBOTA 23. 10. 2020 od 10:30 - 17:00

Studio Zábrdovická 2, Brno

Lektor:

Irča

 

Po ukončení kurzu získá účastník osvědčení o absolvování odborného workshopu. Toto osvědčení neopravňuje k získání živnostenského listu. 

Cena: 1 050,–

Po úhradě částky na účet je Vaše přihláška platná. Nutné uhradit do 8.10.2021 poté Vaše registrace propadá a nabízí se náhradníkům.

Storno podmínky:

Po úhradě částky je tato částka vratná pouze po individuálním posouzení vedením společnosti Yoga Brno (Fitness studia s.r.o.). Po 8.10.2021 je částka nevratná a je možné za sebe poslat náhradníka. Tuto skutečnost je nutné ohlásit studiu na e-mail:eva@yogabrno.cz

Přihláška na Yin Yoga "prostředek ke zklidnění těla i mysli"

Souhrn přihlášky
  • Název: Yin Yoga "prostředek ke zklidnění těla i mysli"
  • Datum: 23.10.2021
  • Cena: 1050 Kč

Vytvořilo FEO