STUDIA NA ZÁBRDOVICKÉ A DOBRÁKU OTEVÍRÁME 24.5.2021, STUDIO NA LIDICKÉ 31.5.2021! Více informací zde.

RESTORATIVNÍ JÓGA A JÓGA PRO LEPŠÍ SPÁNEK

Převánoční čas je obvykle spojen s hektickým obdobím, kdy "shánění" dárků, pečení cukroví a uklízení neuklizitelného vyčerpává naše tělo i mysl. Pro uchování zdraví těla i duše je tedy v tento čas naprosto nezbytné se zastavit. Zastavit a spočinout. Spočinout v uvolněnosti, vnímání vlastního já, zklidnění mysli... A právě restorativní jóga je tou pravou praxí pro úplné uvolnění, odevzdání se přítomnosti, klidu a plynutí.

RESTORATIVNÍ JÓGA

Restorativní jóga je hluboce uvolňující styl jógové praxe. Jedná se o pasivní, nikoliv aktivní praxi. Na rozdíl od aktivnějších stylů, kde pozice „plynou“ jedna za druhou, v restorativní józe se pozice drží pět a dokonce až dvacet minut. Po tuto dobu pomocí dek, bloků a polštářů různých tvarů (bolsterů) a velikostí držíte „formu“. Forma napodobuje podobu některých aktivnějších pozic z aštánga, vinjása nebo Iyengar jógy, například záklony, předklony, rotace či obrácené pozice. Udržet formu vám pomáhají nejrůznější podpůrné pomůcky, díky čemuž dosáhnete kýžených účinků – dojde například k otevření plic, uvolnění napětí v oblasti bederní páteře či jiným přínosům, kterými se budeme zabývat ve druhé kapitole. Pomůcky také vytvářejí dostatečné pohodlí, abyste se mohli pozici plně „odevzdat“.

Obsah kurzu

  • naučíme se uvolnit naše tělo i mysl a s pomocí pomůcek vypojíme veškeré svalové napětí
  • naučíme se i pozice a dechové techniky, které se postarají o náš kvalitní spánek
  • pronikneme do umění meditace
  • pomocí vybrací tibetských mís a aromaterapie umocníme účinky restorativní jógové praxe

 

 

Termín:

NEDĚLE 19.12. 2021 od 12:30 - 16:30

Studio Zábrdovická 2, Brno, 2P.

Lektor:

Táňa Zavřelová

Po ukončení kurzu získá účastník osvědčení o absolvování odborného workshopu. Toto osvědčení neopravňuje k získání živnostenského listu. Pro účast na tomto kurzu je nutná znalost základních ásan.

Cena: 700,–

Po úhradě částky na účet je Vaše přihláška platná. NUTNÉ UHRADIT DO JEDNOHO TÝDNE OD REZERVACE, POTÉ BUDE VAŠE REZERVACE ZRUŠENA.
Workshop není možné hradit zaměstaneckými benefity (poukázkami).

Storno podmínky:

Po úhradě částky je tato částka vratná pouze po individuálním posouzení vedením společnosti Yoga Brno (Fitness studio s.r.o.). Po 3.12.2021 je částka nevratná a je možné za sebe poslat náhradníka. Tuto skutečnost je nutné ohlásit studiu na e-mail: na eva@yogabrno.cz

Přihláška na Restorativní jóga a jóga pro lepší spánek

Souhrn přihlášky
  • Název: Restorativní jóga a jóga pro lepší spánek
  • Datum: 19.12.2021
  • Cena: 700 Kč

Vytvořilo FEO