NOVÉ STUDIO LIDICKÁ OTEVŘEME JIŽ BRZY!!. Více informací v aktualitě.

"Věřím tomu, že cvičením jogy se postupně narovnává a uzdravuje páteř. Páteř je život. Jóga mění držení těla a mění vnímání sama sebe i vnímání okolí".

Jóga je pro mě cesta a já jsem na ni pevně nastoupila a vnímám ji každým dnem. Moje první opravdu jógové kroky, kdy jsem začala vnímat souvislosti sebe sama a svého okolí nebyly vždy jisté a možná ani správné. Ale každý krok měl smysl a svůj význam. Stále se cestou nesu a zkoumám její významy. Mými velkými učitěli jsou děti. V očích každého dítěte vidím a hledám sama sebe a čtu tak jejich pocity. Empatie je pro mě způsobem jak dětem porozumět.

Nejdůležitějším momentem pro vedení dětské jógy je poznat děti a respektovat jejich tempo a potřeby. Dětské lekce netvořím já, ale tvoří je děti. Každá lekce je jiná. Každé dítě je jiné.

Dětská jóga podporuje přirozený fyzický vývoj dítěte, v dětských asánách děti vracíme zpět do vývojových fází, které z nějakého důvodu urychlily a nebo přeskočily. Tak posylujeme jejich fyzické tělo. Někdy stačí poposunout fyzickou stránku, aby se rozvinula, ta duševní. Jedno souvisí s druhým. A repsekt toho přirozeného je pro mě zásadním.

Jóga je nesoutěživá a respektující a tuto myšlenku dává jóga našim dětem. Jóga se umí dostat doslova pod kůži a přináší nejen protažení, ale pocity štěstí, spokojenosti sám se seboou a vyrovnanost.

Zdravé držení těla představuje zdravé sebevědomí. Jedno je spojeno s druhým, jakmile narovnáte ramena, jste více vidět a váš pohled se vztyčenou hlavou je výraznější. Jakmile jste ve svém životě vykročili správným směrem a plní se Vám sny, jste na sebe hrdí, narovnáte se. 

Licence, školení, workshopy:

2018 Radiant Child® Yoga (30 h) - certifikovaný kurz s Cristin Tighe

2018 ČADJ Malá jóga, Dětská Fakultní Nemocnice Brno

2017 Průpravné pozice k pokročilým asanám; YBA; 

2017 Čakra jóga, sedm základních principů vnitřní rovnováhy; YBA

2017 Dětská jóga s Pavlem Hájkem; PYA

2017 Individuální kurz dětské jogy se zaměřením na 3 až 6 let

2017 Certifikát Jin Jóga; PYA, 

2016 Seminář Hormonální jógová terapie podle Dinah Rodgriges

2015 Osvědčení Asthanga Primary Series Full; MA

2014 Asistence v asanách; MA; 

2014 Orgánová sestava; FBGA Brno

2013 Workshop Vinyasa Yoga; MA; 

2013 Osvědčení dětské jógy, Jak cvičit jógu s dětmi; ČADJ; 

2013 Základy sportovní výživy;  FBGA Brno;
 
2013 Základy výživy dětí;  FBGA Brno; Mgr.
 
2013 Instruktor Body and Mind (150 h) akkreditovaný kurz; FBGA Brno; 

 

Vytvořilo FEO