STUDIA NA ZÁBRDOVICKÉ A DOBRÁKU OTEVÍRÁME 24.5.2021, STUDIO NA LIDICKÉ 31.5.2021! Více informací zde.

Viky, milovnice pohybu už odmalička. Od 3 let se věnovala sportovní gymnastice, v níž poté pokračovala i na vrcholové úrovni. Při dalším studiu na střední a vysoké škole už zvolila jen rekreační pohyb. Když byla gymnastkou, slýchala jenom to, co můžu a nemůžu dělat. Naučilo jí to disciplínu a řád. Taky se naučila padat na hlavu (doslova). Viki je spíše klidný člověk, tak potřebovala něco, co uspokojí její vášeň pro pohyb, a zároveň její klidnou přemýšlivou část, která se ráda sama zavře s knížkou v pokoji. Tohle spojení našla skrze jógu. Začala s jógou právě ve chvíli, kdy v životě ztratila kontrolu sama nad sebou, a neuměla najít cestu zpět. Na podložce znovu ucítila balanc. Praxe pro ni začala být přirozenou součástí dne. Otevřel se jí nový svět, který byl osvěžující pro její tělo a zejména mysl.

Na úplném začátku zkusila několik skupinových lekcí, ale józe propadla spíše během domácí praxe. Pak přišla chvíle, kdy chtěla víc. Chtěla se dozvědět, v čem vůbec spočívá to, co nazýváme jóga. A tak začala její cesta, kterou teď kráčí...

Viki preferuje spíše dynamičtější praxe (vinyasu, ashtangu, power yogu), ale i klidnější, které jí pomáhají překonat stres, zejména během zkouškového období. Ráda dělá neřízené pohyby, které její tělo zrovna potřebuje. Na podložce se cítí sama sebou. Nepotřebuje předvádět nejlepší výkony, aby oslnila rozhodčí, ale snaží se cítit spokojeně.

Ráda by klientům ukázala, jakou sílu má jejich fyzické a zejména psychické tělo. Důležitou součástí praxe (života) je přenést pocit bezpečí a vyrovnanosti z naší podložky i mimo ni. To je hlavní myšlenka, kterou by chtěla předat svým klientům. 

Právě studuje:

Instruktor jógy - akreditovaný kurz MŠMT, Yoga Brno Academy

Vytvořilo FEO