„Buďte laskaví vždy, když je to možné. Vždy je to možné…“ Dalajláma  

Maruška věří v sílu sdílení, a proto na svých lekcích s nadšením sdílí i zážitky s jógou zdánlivě nesouvisející. Jóga je pro ni propojením všeho se vším a se všemi. Věří, že věci se dějí z nějakého důvodu a že náhody neexistují. Každá lekce jógy je pro ni rande sama se sebou, díky józe je zvídavější a ptá se proč je otevřenější, láskyplnější, více se zajímá, více mlčí a naslouchá a mnohem méně hodnotí sebe i ostatní.

Jóga jí pomáhá uvědomit si, co je pro ni v jejím životě důležité a do čeho chce investovat svůj čas a energii. Ve své vlastní jógové praxi se zaměřuje na prohloubení meditační praxe a mindfulness, proto ani její lekce se bez úvodní a finální meditace neobejdou. Také soustavně prohlubuje laskavost, jak k sobě, tak vůči ostatním.

Na svých lekcích vás nebude hecovat k výkonu, nebude vás tlačit tam, kam si sami nepřejete. Maruška jógu nepovažuje za sport, sama se k józe dostala, když jí v životě nebylo nejlépe a lekce jí pomáhaly toto období překonat. Maruška miluje zpěv, včetně zpívání manter, v soukromí i na lekci.

Licence, specializace a workshopy:

  • 200hrs Yoga Teacher Training (Hatha and Vinyasa); Sarvaguna Yoga School, Dharamsala, Indie
  • Jógová anatomie - prevence jógových zranění, workshop; Yoga Brno Academy
  • Hormonální jógová terapie dle Dinah Rodrigues, seminář u M. Švábové

Vytvořilo FEO