STUDIA ZŮSTÁVÁJÍ BOHUŽEL I NADÁLE UZAVŘENA! Více informací zde.

SBÍRKA JE AKTIVNÍ OD 2. ÚNORA 2020

Ellenka je úžasná šestiletá slečna, rošťanda a bojovnice, která rozdává úsměv, i když je všem okolo do pláče. Do tří a půl let zažívala stejné věci jako její vrstevníci. V listopadu 2017 však do jejího života vstoupilo zhoubné onemocnění a byl jí diagnostikován neuroblastom ve 4. stádiu s metastázemi v uzlině, kostech a játrech. Po operaci byla okamžitě zahájena léčba chemoterapií v šesti blocích.
Přešetření bohužel ukázalo, že léčba neúčinkuje a Ellenka odjela s maminkou do Prahy na Kliniku nukleární medicíny k podání vysokoradioaktivní látky. Ani tato léčba nezabrala a Ellenka se naopak dostala do těžké neutropenie a opakovaně jí byly podávány transfuze krevních derivátů.
V únoru následovala další operace a po ní vysokodávková chemoterapie s transplantací kmenových buněk a dva měsíce poté i několik týdnů ozařování.
Bohužel ani následující přešetření nepřineslo dobré zprávy a tak lékaři přistoupili k poslední možnosti a nasadili na 6 bloků lék Qarziba.
Po třech blocích ukázalo přešetření ústup onemocnění v kostech a Ellenka se tak stala první dívkou v České republice, u které tento lék účinkoval. Radost však netrvala dlouho a při následném přešetření byla zjištěna metastáza na mozku. Vánoce, na které se rodina tolik těšila, se tak opět zahalily do smutku. Ellenka podstoupila náročnou operaci, při které se podařilo metastázu úspěšně odstranit, následovalo několik týdnů ozařování a tento týden se Ellenčin krevní obraz srovnal natolik, že může začít chemoterapie.

Náročná léčba znamená pro Ellenku velký úbytek sil. Ona by však přesto ráda dělala věci jako její vrstevníci. Jako ideální sportovní a zároveň rehabilitační prostředek se jeví speciální trojkolka, jejíž pořizovací cena však převyšuje možnosti rodiny. 

Rádi bychom Ellence z výtěžku lekcí Karma Yogy pořídili právě zmiňovanou speciální trojkolku, která Ellence pomůže při každodenním pohybu a rehabilitaci.

Všem moc děkujeme za podporu a ochotu :-)

Vytvořilo FEO