Studio Zábrdovická - změna dopravy od 22.10.2018. Více informací v aktualitě.

 

Sivananda jóga vychází, tak jako ostatní styly jógy, z tradice klasické hatha jógy a zůstává jí do velké míry věrná. Byla vyvinuta na začátku 20. století Swami Sivanandou, který původně působil jako lékař, ale jeho touha pomáhat co více lidem ho přivedla na cestu studia jógy. Po letech studia a putování po Indii vyvinul svůj vlastní styl jógy, který pak předával svým studentům. Dle Swami Sivanandy jóga sestává z pěti hlavních bodů: správného cvičení (ásán), správného dechu (pránajámy), správného odpočinku (šávásány), správného stravování (sattvická strava) a pozitivního myšlení a meditace. Cílem Sivanada jógy je život v rozvnováze, který předchází vzniku nemocí.

Vlož své srdce, svou mysl i svou duši i do těch nejmenších činů. To je tajemstvím úspěchu“ Swami Sivananda

Sivananda jóga je vyučována holistickým přístupem jako cestou k fyzickému, duševnímu a duchovnímu zdraví.Cílem je zdravé tělo, vyvážená mysl a klid mysli. Jóga řeší mnoho a pomáhá v klidu a vnitřní síle zvládnout výzvy hektického každodenního života.

Na lekcích se seznámíte s uceleným systémem pozic, Rishikeshkym Surya Namaskar,  se základními dechovými technikami a závěrečnou blahodárnou relaxací. Ve svém těle probudíte energetické zdroje, nepoznané tóny duše, Vaše plíce začnou pracovat plněji a poznáte navazující za sebou ásany, které rozproudí celé Vaše fyzické tělo. Tento systém je mezi jednotlivými pozicemi proložen uvolněním v podobě Shavasany (lehu na zádech) nebo Makarasany (lehu na břiše). Abyste tak lépe mohli vstřeba a nacítit účinky předešlých ásan. Redukce stresu, naladění na nový den, plná koncentrace, pocit svěžesti je odezvou Vašeho těla na Sivananda Yogu. 
 

Vytvořilo FEO