Studio Zábrdovická - změna dopravy od 22.10.2018. Více informací v aktualitě.

Jógová terapie - workshop s Manishem Bhatiou

 

Srdečně Vás zveme na workshop s terapeutickým přístupem pod vedením indického učitele jógy, Manishe Bhatii. Workshop je určen všem, kteří se chtějí ve své jógové praxi posunout dále a zajímají se o účinky terapeutického přístupu s prvky jógy, bez ohledu na to, v jaké fyzické i duševní kondici se momentálně nacházejí.
Podmínkou je znalost základních jógových pozic.

Workshop se skládá ze tří částí:

1) Jóga proti stresu, úzkosti a depresi
2) Meditace s protažením pro rychlou flexibilitu
3) Záda, krk a ramena (bolest, ztuhlost a prevence)

1) Jóga proti stresu, úzkosti a depresi
Tato lekce je vhodná pro všechny, bez ohledu na to, zda trpí stresem, úzkostí, depresí či nespavostí. Specifické zaměření lekce na Body & Mind pomáhá také při hubnutí a flexibilitě, a činí z ní dokonalou lekci pro ty, kteří milují zábavu a náročnou či dynamickou praxi.
 
Lekce je navržena dle terapeutického přístupu s jógovými ásanami a dechovými technikami podporujícími snížení úzkosti, stresu i nespavosti. Spíše dynamicky se odvíjející lekce je dostatečně protkána množstvím protahovacích a dechových technik mezi jednotlivými jógovými pozicemi. Tato lekce aktivuje tělo a zároveň jej trochu unaví, na druhé straně však zklidní mysl ve snaze vytvořit vhodné podmínky pro dobrý spánek.


2) Meditace s protažením pro rychlou flexibilitu
V této lekci propojíme 4 stupně jógové stezky: Ásanu, Pránájámu, Dharanu a Dhyanu.
 
Tzv. “osmidílná stezka” pochází ze sanskrtského výrazu Ashtanga a odkazuje na osm stupňů jógy. Ve většině kurzů jógy jsou praktikovány pouze stupně "Ásana" a a/nebo”Pranayama”. V této naší lekci propojíme zmíněné dva supně i s Dharanou a Dhyanou, kdy nám tyto dva nové aspekty pomohou s flexibilitou, vedoucí k lepší koncentraci a meditaci.
 
Dharana = koncentrace, je proces držení nebo upevnění pozornosti mysli na jeden objekt nebo místo.
 
Dhyana = meditace, je trvalá jednobodová koncentrace pozvedající jogína do vyšších stavů mysli. Je to zároveň změna vědomí.
 
Jedinečný styl vedení lekce pomáhá účastníkům Dharany a Dhyany naučit se meditaci. Meditace může být definována jako praxe, kdy jednotlivec soustředí svou mysl na určitý objekt. V naší lekci účastníci zaměří svou meditaci především na natažení svých svalů v těle, zatímco jsou v pozicích, což je poměrně krátká doba, která umožňuje naučit se meditaci. To na oplátku zvyšuje sebevědomí a ochotu protáhnout se více díky dobré koordinaci svalů a mysli, což má za následek zvýšenou flexibilitu.


3) Záda, krk a ramena (bolest, ztuhlost a prevence)
Lekce je určena všem, kteří chtějí mít svou páteř a ramena v dobré kondici, ať už trpí bolestí zad, slabostí či ztuhlostí, nebo jen chtějí v budoucnu zabránit jakémukoliv podobnému nepohodlí. Lekce je vhodná i pro účastníky s mírnou, středně těžkou nebo těžkou bolestí zad, krku a ramen z jakéhokoliv důvodu.
 
Na rozdíl od běžných lekcí jógy budou pozice v této lekci přizpůsobovány a prováděny s ohledem na váš aktuální fyzický/zdravotní stav.
 
Zaměření na protažení a posílení všech hlavních svalů kolem krku, ramen a zad, velmi jemným způsobem tak, abychom přeorientovali i ty nejmenší svaly a vytvořili tak opětovnou harmonii mezi svaly a znovu nechali přerozdělit činnosti do příslušných svalů.

 

Tlumočení do češtiny zajištěno.

Termín:

NEDĚLE 5. 5. 2019 od 10.00 – 15:00

Studio dětské jógy, Zábrdovická 2, Brno (vchod přes prosklené dveře, 2.patro)

Lektor:

Manish Bhatia je učitelem jógy z Indie, využívajícím prvky jógy k léčivé terapii těla i duše.

Narodil se v Indii a je doktorantem alternativních léčebných přístupů s prvky jógy. Zároveň se cítí být vědcem. Neúnavně pročítá spoustu literárních prací skvělých učitelů jógy a terapeutů, a najde-li mezeru v jejich bádání a postupech, snaží se ji zaplnit svými vlastními experimenty.
Například jeho zaměření na úzkost, deprese a stres, jakožto zcela nový a inovativní přístup, byl dokonce podpořen univerzitou, jejímž byl studentem, jako program pro získání titulu PhD.

Manish se specializuje na snižování stresové hladiny, úzkosti i depresí pomocí jógy, prevenci zranění při jógových ásanách a propojení jógy s moderní vědou vedoucí k terapeutickému přístupu s prvky jógy.

Manish má za sebou 500 hodin studií jógy, z toho 300 hodin jógové terapie pod záštitou Swami Vivekananda Yoga University v Bangalore v Indii.

Cena: 950,–

Po úhradě částky na účet je Vaše přihláška platná. Nutné uhradit do 20.4.2019. Poté Vaše registrace propadá a nabízí se náhradníkům.

Storno podmínky:

Po úhradě částky je tato částka vratná pouze po individuálním posouzení vedením společnosti Yoga Brno (Fitness studio s.r.o.). Po 20.4.2019 je částka nevratná a je možné za sebe poslat náhradníka. Tuto skutečnost je nutné ohlásit studiu na e-mail: daniela@yogabrno.cz

Přihláška na Jógová terapie - workshop s Manishem Bhatiou

Souhrn přihlášky
  • Název: Jógová terapie - workshop s Manishem Bhatiou
  • Datum: 05.05.2019
  • Cena: 950 Kč

Vytvořilo FEO