Yin yoga - Vnějším klidem k vnitřní dynamice

Vnějším klidem k vnitřní dynamice – Jin jóga – praxe klidné síly. Tento kurz je určen všem, kteří chtějí prohloubit své znalosti a praxi yin yogy dostat více pod kůži. Kurz je věnován nejen instruktorům, ale i těm, kteří chtějí poznat yinovou praxi i teorii. Jin jóga vychází z filosofie taoismu (zakladatel Lao’c, základní dokument Tao-te-ťing, tzv. Kniha o tao a ctnosti). Ústřední myšlenkou je, že existují dvě polarity – jin a jang – jakožto dva protichůdné a současně doplňující se principy, jež vytváří dynamiku a jsou zdrojem veškeré energie.Jangová rovina nás samých je aktivní, emoční povahy, expandující vzhůru a ven. Je to část zaměřená na úsilí, více mužská. Je spojena se změnou, pohybem a potřebou věci ovládat a měnit tak, aby odpovídaly našim představám. Jinová část je spíš pasivní, orientovaná blíže k jádru věci, k zemi, více ženská a přijímající věci takové, jaké jsou. Jinová stránka zahrnuje soucit a jemnost. Jin jógová praxe nás učí věci pozorovat bez hodnocení, přijímat je a nechat je dál plynout. Jinová praxe je hloubavá, dává prostor pro sebereflexi a nese se v klidném až meditativním tónu. „Správnost“ pozice vychází z jejího vnitřního prožitku a ten je odlišný v určitý den , čas, pro konkrétní tělo. Máme možnost zažít, že jógovou pozicí se v delší výdrži (jež je pro jinovou praxi typická) stáváme. Při setrvání v pozicích se nesnažíme nic měnit, přijímáme sami sebe takové, jací v danou chvíli jsme, začínáme vnímat své jinové kvality a to nás přivádí k prožití přítomného okamžiku. Na fyzické a energetické úrovni pracujeme v hloubce svého těla s pojivovými tkáněmi a s meridiány jednotlivých orgánů, a odstraňujeme tak stagnace prány (dle TČM a Jin jógy energie Qi). Jógové pozice napomáhají plynutí energie v těle, harmonizují fyzické a psychické zdraví a udržují naši mysl čistou.

Obsah kurzu

  • principy jin jógy (jin a jang, čchi, taoistický systém meridiánů, tantrický systém čaker)
  • praxe jin jógy (pozice jin jógy a jejich modifikace, praxe bdělé pozornosti, základní dopomoc v pozicích)
  • jin jóga a anatomie (pojivová tkáň, tenze vs. komprese, anatomie jinových ásan, cílové oblasti jinových pozic)

Termín:

SOBOTA 21.10.2017 od 9:30 – 11:30, přestávka, 12:00 – 16:00

Studio Dobrovského 29, Brno (Koupaliště Dobrák)

Lektor:

Mgr. Michaela Švábová

2016 HORMONE YOGA THERAPY FOR MENOPAUSE (Dinah Rodrigues)
2015 Jóga pro těhotné (PYA)
2015 Jóga pro děti (PYA)
2015 Prána flow jóga (PYA)
2014 YIN YOGA TEACHER TRAINING (Sebastian Pucelle and Murielle Burellier)
2014 Instruktor jógy – specializace powerjóga (PYA)
2014 Vinyasa Jóga a skrytá tajemství ásán (PYA)
2013 Power Vinyasa Jóga (PYA)
2013 Technika pozic a tvorba sekvencí (PYA)
2013 Orgánová sestava – Yoga workshop (FBGA)
2013 Pilates props – Over ball (FBGA)
2013 Rekvalifikační kurz Poradce pro výživu (FSpS MU
2012 Pilates (FSpS MU)
2012 Cvičení metodou Pilates s využitím pomůcek (FSpS MU)
2012 CORE TRAINING s využitím balančních úsečí Bossa a Bosu® (FSpS MU)

Po ukončení semináře získá účastník osvědčení o absolvování odborného workshopu. Toto osvědčení neopravňuje k získání živnostenského listu. Na tento workshop není nutná předešlá pravidelná zkušennost s jógou.

Cena: 950,–

Po úhradě částky na účet je Vaše přihláška platná. Nutné uhradit do 2.10.2017 poté Vaše registrace propadá a nabízí se náhradníkům.
Tyto workshopy není možné hradit zaměstaneckými benefity (poukázkami). V případě, že chcete workshop uhradit hotově ve studiu, vyplňte do poznámky při rezervaci "platba hotově" a přineste objednávku nebo informační e-mail s sebou.

POKUD JSTE JIŽ PŘIHLÁŠENI NA WORKSHOP (přihláška proběhla na původních webových stránkách)  PAK PROSÍM POUŽIJTE K ÚHRADĚ NÁSLEDUJÍCÍ PLATEBNÍ POKYNY:
č.u.: 2500219673/2010
v.s. 21102017
pozn. jméno a příjmení

Storno podmínky:

Po úhradě částky je tato částka vratná pouze po individuálním posouzení vedením společnosti Yoga Brno (Fitness studia s.r.o.). Po 2.10.2017 je částka nevratná a je možné za sebe poslat náhradníka. Tuto skutečnost je nutné ohlásit studiu na e-mail: na eva@yogabrno.cz

Přihláška na Yin yoga - Vnějším klidem k vnitřní dynamice 21.10.2017

Souhrn přihlášky
  • Název: Yin yoga - Vnějším klidem k vnitřní dynamice 21.10.2017
  • Datum: 21.10.2017
  • Cena: 950 Kč

Vytvořilo FEO