NOVÉ STUDIO LIDICKÁ OTEVŘEME JIŽ BRZY!!. Více informací v aktualitě.

WORKSHOP Jóga a reflexivní nervový systém s Richem Loganem


Reflexivní nervový systém a jeho význam v jógové praxi

Nervový systém je jedním z nejvíce fascinujících v našem těle a často si ani neuvědomujeme, nakolik ovlivňuje každý moment našeho bytí. To stejné platí i pro jógovou praxi. Nabízí se například otázka, nakolik si můžeme být jisti, že máme některý sval zkrácený, nebo nakolik je to práce našich nervových impulzů, které přespříliš kompenzují. Jóga nám pomáhá nacházet rovnováhu, v tomto případě i mezi přílišnou aktivitou a přepínáním nervového systému (které může právě hyparaktivitou vznikat). 

Součástí workshopu bude pestrá praxe, která nám umožní zažít a poznat, jak nervový systém ovlivňuje naši praxi a proč nás drží někdy i zbytečně zpátky.
Představte si jednoduchou situaci, kdy nevědomky dlaní sáhnete na horký předmět a vaše tělo reaguje na situaci dříve, než vy sami ucítíte pálivý pocit v ruce - jde o náš primární instikt, který nás těmito reflexemi chrání. I když jen kráčíte po ulici, pro nervový systém to vyžaduje okamžitý soubor reflexí přenášející informace mezi našimi svaly a šlachami mnohem dříve, než tyto signály doputují k mozku. Když bychom při každém kroku čekali na přenos informace od palce až k mozku a zase zpět, byla by i krátká procházka nekonečnou a pravděpodobně plna škobrtání. Proto je naší přirozeností, že se náš neuromuskulární systém při opakovaných činnostech naučí jednat samostatně (a náš mozek tak může myslet na důležitější věci, třeba kam si při procházce zajít na dobrou kávu).
A zajímavý workshop završíme nadmíru příjemnou restorativní praxí....


Cílem lekce bude plně zresetovat svůj nervový systém tím, že v pozicích budeme zůstávat po dobu 2 - 5 minut. Pro všechny pozice budeme velkoryse využívat všechny dostupné pomůcky. Využijeme aktivní jógové techniky, které podpoří zapojení našeho fyzického těla, čeká nás však i pasivní práce pro uvolnění hluboko zakořeněných a chronických negativních vzorců našeho těla. 

TLUMOČENO DO ČESKÉHO JAZYKA.

Termín:

SOBOTA 31. 8. 2019 od 10:30 – 16:00

Studio YOGA BRNO - Dětská jóga - Zábrdovická 2, Brno (hlavním vchodem do budovy, druhé patro)

Lektor:

Rich Logan

Lektor Rich Logan, který cestuje po světě a věnuje se studiu i výuce masáží a jógy. Budoucí masážní terapeuty a učitele jógy lektoroval například v Chicago School of Massage Therapy, The Pacific Collage of Oriental Medicine, Rishikul Yoga, Mathatitu Yoga Ashram a hostoval na Ayurvedic Collage v Mysore v Indii, dále v německém Hamburgu, v Peru a na mnoha dalších místech, lekce vedl například i na festivalech Wanderlust Chicago, Bhakti Fest Midwest. Je frontmanem kapely Akoustikirtan, v jejíž proměnlivé sestavě hrají prvotřídní muzikanti. Jeho vlastní praxe započala v roce 1978 meditacemi, v roce 1988 se z něj stal nadšený student jógy, a jógu vyučuje od roku 2001. Ve své praxi a učení propojuje své hluboké znalosti anatomie a fyziologie s duchovním učením, tak aby byly srozumitelné v současné době. Nejvýznamějšími z jeho učitelů byli například: TKV Desikachar, V. Venkatesha, Hema Venkatesha, Kim Schwartz, Tias Little, Steven Hartman a více než 15 let Gabriel Halpern. 
Rich předává praxi, která je vědomá a přívádí studenty až na samou hranici zkušenosti, aby zde praktikující uzřel moment vlastího rozvoje a zjistil, že sám je tím, kdo rozvíjí.

Cena: 1 500,–

Po úhradě částky na účet je Vaše přihláška platná. Nutné uhradit do 17.8.2019. Poté Vaše registrace propadá a nabízí se náhradníkům.

Storno podmínky:

Po úhradě částky je tato částka vratná pouze po individuálním posouzení vedením společnosti Yoga Brno (Fitness studio s.r.o.). Po 17.8.2019 je částka nevratná a je možné za sebe poslat náhradníka. Tuto skutečnost je nutné ohlásit studiu na e-mail: daniela@yogabrno.cz

Přihláška na WORKSHOP JÓGA A REFLEXIVNÍ NERVOVÝ SYSTÉM

Souhrn přihlášky
  • Název: WORKSHOP JÓGA A REFLEXIVNÍ NERVOVÝ SYSTÉM
  • Datum: 31.08.2019
  • Cena: 1500 Kč

Vytvořilo FEO