NOVÉ STUDIO LIDICKÁ OTEVŘEME JIŽ BRZY!!. Více informací v aktualitě.

"Jóga je se mnou v každém okamžiku a doprovází mě na mé cestě životem. Věřím, že člověk může na světě opravdu změnit jen jediné, sám sebe. A jedině skrze sebe může realizovat svůj život a proměňovat své okolí. 

Alena se věnuje sportu již od útlého dětství, stal se pro ni absolutní drogou a nedílnou součástí každodenního života. Přes gymnastiku se dostala ke sportovnímu aerobiku, kterému se aktivně věnovala 10 let. V roce 2010 se stala členkou české reprezentace a úspěšně se účastnila českých i zahraničních soutěží. Úspěchy slavila i na poli komerčního aerobiku. V letech 2001 – 2007 se zúčastnila soutěží Aerobik Master Class, kde se vždy objevovala na medailových pozicích.

Lektorkou se stala v roce 2002, kdy k aerobiku postupně přidávala i další formy aerobního cvičení a styly Body and Mind, jako bosu, bodystyling, powerstep, powerstretch, pilates, jógu a další. Účastnila se celé řady školení, workshopů, mezinárodních kongresů a rúzných sportovních akcí. Podílela se například na letní tréninkové přípravě hokejistů HC Kometa Brno nebo na zimní přípravě rugby týmu MU Brno. V rámci své dlouholeté spolupráce s VUT Brno dále vedla i několik sportovních pobytů u moře.

O jógu se začala zajímat v roce 2006, kdy začala hledat další cesty jak se naučit plně ovládat své tělo a emoce, zklidnit svou mysl a zlepšit koncentraci. Hot yogu si zamilovala doslova na první pohled a brzy začala vnímat veškeré její pozitivní účinky. Jóga se stala její láskou i životním stylem, kterému se naplno věnuje.

"Jak se říká, když je žák připraven, učitel se objeví. Tak je to se vším v mém životě. Mám dlouholeté zkušenosti s vedením různých typů lekcí a v tělocvičnách trávím svůj volný čas již od dětství. Teprve s praxí jógy jsem se začala cítit tak nějak "na správném místě". Pozice psa hlavou dolů jistě nikomu neobrátí celý život naruby. Je to ta postupná každodenní praxe ukrytá ve vědomém vnímání a objevování všech maličkostí všedních dnů, která nás může uzemnit a ukázat, že náš život už od začátku směřuje tím správným směrem a že k dosažení štěstí nepotřebujeme vůbec nic, než co už dávno máme uvnitř. Prostřednictvím jógové praxe se snažím s humorem a nadhledem naučit studenty přemýšlet a jednat v širších souvislostech, celostněji, tak, aby si mohli užít nejen radost z každého svého pohybu, ale zároveň aby byli schopni si svoje zkušenosti z podložky přenést do svého osobního života. Každý člověk je jedinečný a pro každého funguje něco jiného. Mou snahou je, aby se studenti naučili poslouchat své vlastní tělo a nechali se vést tím, co jim říká, odložili část svého ega a užili si svou jógovou praxi bez soutěžení a závodění."

Licence, specializace a workshopy:

  • Instruktor jógy - akreditovaný kurz MŠMT; FISAF
  • Ashtanga Yoga; FISAF
  • Ashtanga Yoga, workshop; Jaro Pávek
  • Ashtanga Yoga, workshop; Petra Visser
  • Ashtanga Yoga, workshop; David Swenson
  • Prana Flow Yoga; Katarína Mikulandová
  • Jóga a sebepoznání; Pavel Hájek
  • Základy Ajurvédy s využitím v jógové praxi; FISAF 
  • Čakra jóga; Barbora Hu

 

Vytvořilo FEO