NOVÉ STUDIO LIDICKÁ OTEVŘEME JIŽ BRZY!!. Více informací v aktualitě.

Sport a pohyb provází Alenu od útlého dětství. V zimě ráda lyžuje, v létě jezdí na kole a na koni. Dříve se věnovala horolezectví. Pracuje v Masarykově onkologickém ústavu ve výzkumu onkologické léčby. Díky svému zaměstnání, má Alena také možnost propojit jógu s péčí o onkologické pacienty. Pravidelně pořádá týdenní ozdravné pobyty pro onkologické pacienty v Itálii.

S jógou se seznámila v roce 2007, ale pravou podstatu jógy začala poznávat až postupně pod vlivem životních okolností. V józe začala nacházet cestu, jak se vypořádat s mnohdy náročným každodenním kontaktem s pacienty a realitou nemoci. Pochopila, jak je důležité zpomalit, nezapomenout na sebe a snažit se žít v přítomném okamžiku. Sama říká: “Jóga mě učí naslouchat svému tělu, vnímat jeho signály a být v souladu s jeho potřebami. Je to pro mě způsob, jak si uchovat zdraví a klidnou mysl.”

Od roku 2011 se Alena věnuje józe intenzivněji. Rok studovala jógu u indického učitele Ajaye Bobade v akademii Yoga Surya International. V roce 2014 absolvovala FISAF kurz Basic Hatha Yoga. S nadšením se účastní nejrůznějších školení a víkendových seminářů zaměřených na jógu.

“Jóga mě naučila oprostit se od všedních starostí. Jsem díky józe klidnější a volněji se mi dýchá. Věřím, že z mých lekcí budete odcházet se stejným pocitem.”

Licence, specializace a workshopy:

  • Jóga-védánta ášram a očistné Krije; Jan Dlabal
  • Hatha Yoga Akademie Yoga Surya International; Ajaye Bobade
  • Týdenní soustředění Jóga do hloubky; Ajaye Bobade
  • Basic Hatha Yoga; FISAF
  • HathaYoga; FISAF
  • Hatha Yoga jako léčebný prostředek

Vytvořilo FEO