OD PONDĚLÍ 1.6. JE STUDIO LIDICKÁ OPĚT OTEVŘENO Více informací v aktualitě.

 „Akrojóga nám radikálně změnila pohled na vnímání lidského dotyku, na jeho přirozenou potřebu, naučila nás si znovu hrát, pečovat o sebe a vzájemně si lépe rozumět."

Jana s Maťem začínali s AcroYogou ve stejnou dobu, a to na podzim roku 2014, kdy se v Brně začínala utvářet místní komunita. I když nejdříve cvičili každý s někým jiným, časem začali s párovou akrobacií společně vystupovat a později vést i pravidelné lekce. Sami jsou pouze partnery ve cvičení, ale v akrojóze vidí velký přínos právě pro partnerské dvojice nebo i kamarády, kteří chtějí společný čas trávit aktivně, věnovat si vzájemnou péči pomocí thajské masáže a naučit se lépe komunikovat.


Jana Šálková
Jana se setkala s jógou během vysoké školy, kdy pro ni byla příjemným ranním protažením. Díky jejím dalším zájmům – flirt dance, pole dance a návazně akrojóze se jí jóga ukázala jako cesta, jak protáhnout své tělo a zklidnit mysl z předchozích dynamických aktivit. Právě cesta akrojógy, která má hodně společného s jógovou filozofií, ji postupně k józe přitahuje víc a víc. Jóga ji tak učí, že všechno má svůj čas a že každé tělo funguje svým vlastním způsobem a to je třeba respektovat.

Na akrojóze ji baví svoboda pohybu, naprostá volnost a hravost, radost z překonávání vlastních limitů a možnost sdílet všechny tyto pozitiva s partnerem.

Licence, specializace a workshopy:


Cambridge Acro Festival; UK
Czech Acro Convention; Praha
Acrobatics Intensive with Jessalyn & Glen; Praha
Slovenian Acro Festival; Slovinsko
Dutch Acrobatics Convention; Nizozemí
Kurz akrobatické gymnastiky pro trenéry; Evropská gymnastická federace; Praha
Seminář akrobatické gymnastiky; Akrobatická gymnastika TJ Bohemians Praha
Trenér sportovní gymnastiky 3. třídy; Česká gymnastická federace, Prostějov
Tradiční thajská masáž celého těla; Inprov Brno


Matúš Šabík
Maťo se o pohyb zajímal už od malička. Nebral ho jako povinnost, spíš jako odměnu, jako smysluplné využití volného času. A taktéž jako efektivní způsob dopravy. Druhé lidi se tak snaží motivovat právě k radosti z pohybu – měli jsme ji v sobě už jako malé děti, když jsme začali lézt po čtyřech a objevovat okolní svět, proto je důležité si ji udržet i v dospělosti.

V práci, našich zájmech nebo v životě obecně se snažíme o co nejlepší výkon. Jóga naopak přináší klid, proto je pro Maťa nejlepším doplňkem k zaměstnání a k dalším sportovním aktivitám.

Licence, specializace a workshopy:


Instruktor fitness; Fitness Institut
Doplňky stravy ve sportu; SportSensei
Diagnostika pohybového aparátu; SportSensei
Slovenian Acro Festival; Slovinsko
Dutch Acrobatics Convention; Nizozemí
Czech Acro Convention; Praha

Vytvořilo FEO