"Vše, co potřebuješ vědět, je uvnitř Tebe"

Ashtanga Mysore

Ashtanga vinyasa yoga ve stylu Mysore nabízí lekci, kde si svou praxi vedete samy za pomocí svého vlastního dechu a za přítomnosti učitele. Předávání zkušeností, dopomoc při pozicích a doporučení variant pro každého osobně, je práce učitele, který Vám s lekcí pomůže. Pro začátečníky máme připravený „tahák“ první série, který může mít před svou podložkou než se sérií procvičí k jejímu zapamatování. Tradičně je to nejstarší způsob, jak předat učení Ashtanga Vinyasa yogy. Z učitele na žáka.

Několik pravidel Mysore lekcí:

Nemějte obavy, ani strach, že sérií neznáte dokonale

že neznáte přechody a neumíte tu a tu pozici. Vždy je tu pro Vás učitel, která Vám ochotně poradí a pomůže. První lekci můžete víceméně pozorovat okolí, dívat se na ostatní studenty a pozorovat práci učitele. Pak se můžete začít učit dech Ujjayi, Bandhy (energické zámky) a Drishty (směry pohledu). Je to samostatné studium, které je svou samostatností nejkrásnější. Naučíte se naslouchat samy sobě.

Následujte svoje pocity, nepřeceňujte se, nezávoďte a nepřepínejte své tělo

Zbytečně rychlá cesta může být pak bolestivá. Raději pomaleji, s respektem ke svému tělu a výsledek se dostaví v mnohem větší kvalitě. Hlavním cílem lekce je soustředění na dech, bandhy a pohledy.

Vyčkejte si na dopomoc učitele

Pokud chcete v některé asaně dopomoct, posaďte se nebo klidně stůjte v nedokončené pozici a vyčkejte na příchod učitele. Vůbec není na škodu udělat pár dechů navíc, učí nás to respektu k výuce, k učiteli i k ostatním studentům. Mezi pozicemi, kde se střídá pravá a levá noha neděláme Vinyasu.

Plně se soustřeďte na SVOU vlastní praxi

na dech, bandhy, dristhy a nemluvte s ostatními studenty o tom co právě děláte, nebo co následuje za ásanu. Vyčkejte příchodu učitele. Nemluvte ani s učitelem, když Vám pomáhá, ani děkuji není potřeba. Je samozřejmé a učitel to velmi rád pro Vás udělá. Pokud dojde na mluvení, většinou je to vysvětlení týkající se praxe novým studentům.

Po dokončení své lekce, odcházejte potichu

Jakmile dokončíte svou praxi, po Shavasaně, odcházejte ze sálu ohleduplně v tichosti.

Pokud potřebujete odejít z lekce Mysore dřív

řekněte to svému učiteli před lekcí.