"Vše, co potřebuješ vědět, je uvnitř Tebe"

Další lekce

Ve studiu v Zábrdovicích, v sále klasické yogy Vám nabízíme lekce typu body and mind a lekce na posilování celého těla, zdravotní a yogové lekce.

Do sálu nepotřebujete obuv, pouze ručník a něco na pití. Podložky jsou v sále k dispozici. Sál je vybaven cvičebními pomůckami pro jednotlivé lekce.

Tým instruktorů Vás velmi rád uvítá na svých lekcích. Naši nabídku naleznete v záložce ROZVRH.

Na fotky ze sálu se můžete podívat v naší Galerii
 

Ashtanga vinyasa yoga

Učíme první sérii Ashtanga vinyasa yogy. Je typická dynamickým propojením dechu a plynulých přechodů mezi pozicemi. Výdrže v ásanách jsou obvykle pět dechů a poté se plynule přechází do další ásany. Ashtanga jóga má svůj původ ve starověkém textu, který Krishnamacharya získal od svého guru Sri Ramamohana Brahmachariho. Toto dílo je považováno za původní text o ásanách (fyzických pozicích) – hatha jóga. Krishnamacharya později tento druh jógy předal svému studentovi Sri K. Pattabhi Joisovi.

Ashtanga Mysore

Ashtanga vinyasa yoga ve stylu Mysore nabízí lekci, kde si svou praxi vedete samy za pomocí svého vlastního dechu a za přítomnosti učitele. Předávání zkušeností, dopomoc při pozicích a doporučení variant pro každého osobně, je práce učitele, který Vám s lekcí pomůže. Pro začátečníky máme připravený „tahák“ první série, který může mít před svou podložkou než se sérií procvičí k jejímu zapamatování. Tradičně je to nejstarší způsob, jak předat učení Ashtanga Vinyasa yogy. Z učitele na žáka.

Basic yoga

Klidná a nenáročná forma jógy, která je vhodná nejen pro začátečníky, ale i pro ty z Vás, kteří chtějí nalézt klid, soustředění a metodické naučení jógových pozic.

Dynamic yoga

Dynamic yoga je aktivní, rychlou a silovou formou jógy. Je vynikající pro fyzickou kondici, ale zároveň prospěšnou i pro kondici duševní.

Gravid yoga

Yoga pro těhotné je vhodná pro každou ženu od prvních dnů po početí až do samotného porodu. Toto cvičení má svůj blahodárný účinek i v době šestinedělí, dodává maminkám sílu i odpočinek zároveň.

Hatha yoga

Hatha yoga je specifický systém jógy jehož hlavní součástí jsou ásany (pozice těla), pránájáma (ovládání dechu) a meditace (zklidnění mysli).

Jemná yoga

Jemná jógy vychází z klasické (hatha) jógy. Je zaměřena na protažení, rozhýbání kloubů a protažení zad. Díky tomu je jemná jóga vhodná i pro seniory a pro všechny se sníženou pohyblivostí.

Power yoga

Cvičení ásan (pozic jogy), které se plynule prolínají jedna s druhou v soustavě pozdravu slunci (Surya Namaskar). V rytmu dechu, svých vlastních pocitů s cílem protáhnout se, posílit celé tělo, prokrvit tkáně a vnitřní orgány, redukovat stres a napětí.

Power yoga flow

Power yoga flow patří mezi dynamické styly jógy, které dokážou dobře redukovat stres a napětí, můžete dobře formovat celé tělo a velmi intenzivním způsobem přenést pozornost a vědomí k sobě samým.

Ranní yoga

Ranní yoga je výborným startem do celého dne. Osvěží Vás, připraví na nadcházející den a budete odcházet plni dobré nálady.

Relax yoga

Relaxační jóga je zaměřena na prohloubení spojení těla, mysli a dechu, vhodné nejen pro začátečníky. Ásany na sebe plynule navazují v pomalém tempu s důrazem na prožitek a zdravotní aspekt v jednotlivých pozicích.

Therapy yoga

Je všeobecně známo, že jóga může zlepšit fyzickou a emoční pohodu, ale když cvičíte jógu s terapeutickým záměrem, může Vám pomoci předcházet i zotavit jak po fyzické, tak i duševní stránce.

Vinyasa yoga

Vinyasa yoga je založená na dýchání. Slovo vinyasa znamená „pohyb sladěný s dechem“.

Yin yoga

Yin Yoga (známá take jako akupunktura bez jehly) příznivě ovlivňuje proudění životní energie (chi) do buněk a orgánů celého těla.

Zdravá záda/ploché břicho

Bolesti zad jsou jednou z nejčastějších příčin bolestí, které sužují dnešního člověka. Zdravá záda / ploché břicho je kombinace různých stylů cvičení s využitím zajímavých pomůcek, které zlepší pružnost i sílu svalů, rovnováhu a koordinaci pohybu.

Yoga inspirace

V uvedené pátky (dle rozvrhu) pro Vás máme připravené každý měsíc yogová témata. Aktuální témata zveřejňujeme měsíc dopředu a můžete se na ně přihlásit pomocí rezervačního systému pod rozvrhem v klasickém sále.

Yoga training

Komplexní posilování pomocí yogy, několik opakování jedné ásany ve vinyasách, silové pozice, soustředění na střed těla, plynutí a vnímání efektivity pozic.

Užijete si Yogu plnou energie, síly a vůle.

Workshop

V soboty pořádáme workshopy na různá témata. Aktuální témata workshopů najdete vypsaná v rozvrhu, když najedete myší na lekci, ve žlutém okně. Podrobnosti potom na webových stránkách v aktualitách a nebo na našich FB stránkách.

Sivananda Yoga

„Vlož své srdce, svou mysl i svou duši i do těch nejmenších činů. To je tajemstvím úspěchu“ Swami Sivananda

Hormonální jóga

Hormonální jógová terapie – opakovací lekce dle Dinah Rodriques. Lekce je vhodná pro ženy, které se chtějí ujistit správností prováděných technik a cviků sestavy, dále pak pro ty, které po semináři nezačaly sestavu pravidelně cvičit a chtějí začít.

Ashtanga zkrácená lekce

Odlehčená forma Ashtanga Vinyasa yogy. Je určená těm, kteří by rádi praktikovali Ashtanga Vinyasa yogu, seznámili se s ní a na 60min. lekci praktikovali první sérii zbavenou nejtěžších pozic.

BASIC Vinyasa yoga

Yoga pro zdravá záda

Lekce je určena pro začátečníky i pro mírně pokročilé. Budou zde prováděny pozice ke správnému zapojení HSSP, k napravení nevhodného pohybového stereotypu a k uvolnění svalů zad v jednotlivých ásanach.

Yoga s meditací